![](https://im-xanthis.gr/wp-content/uploads/2014/02/DSC_0012.jpg)
Ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Ξάνθης κ. Παντελεήμων , ευλόγησε την βασιλόπιτα του Ιερατικού Συνδέσμου της Ιεράς Μητροπόλεως Ξάνθης «Ο Ποιμήν ο καλός» σε μια όμορφη εκδήλωση στη Λέσχη Αξιωματικών Φρουράς Ξάνθης, την Κυριακή 23 Φεβρουαρίου.
Στην εκδήλωση ο Σεβασμιώτατος διένειμε τα καθιερωμένα δώρα στα παιδιά και τα εγγόνια των Κληρικών της Μητροπόλεώς μας.
Ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Ξάνθης , ευλόγησε την Βασιλόπιτα του Ιερατικού Συνδέσμου Ξάνθης Ο Ποιμήν ο Καλός .