![](https://im-xanthis.gr/wp-content/uploads/2014/03/5775_121736833539_79203648539_2230442_6040641_n.jpg)
Γνωστοποιεῖται ἀπό τήν Ἱερά Μητρόπολη, ὅτι τήν Κυριακή, 23η Μαρτίου 2014 καί ὥρα 18:00, κατά τήν διάρκεια τῆς ἀκολουθίας τοῦ Γ΄ Κατανυκτικοῦ Ἑσπερινοῦ στόν Ἱερό Καθεδρικό Ναό τῆς τοῦ Θεοῦ Σοφίας Ξάνθης, θά ὁμιλήσει ὁ Πανοσιολογιώτατος Ἀρχιμανδρίτης π. Βαρνάβας Γιάγκου, Προϊστάμενος τοῦ Ἱεροῦ Ναοῦ Παναγίας Λαοδηγητρίας Θεσσαλονίκης μέ θέμα: «Ἡ κατάκριση ἐχθρός τῆς σωτηρίας μας».
ΕΚ ΤΗΣ ΙΕΡΑΣ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ
Γ΄ ΚΑΤΑΝΥΚΤΙΚΟΣ ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 23/03/2014.