![](https://im-xanthis.gr/wp-content/uploads/2014/09/10177515_4508906216191_5191651262551334612_n.jpg)
Την Τρίτη 9η Σεπτεμβρίου 2014, Εορτή των Αγίων Θεοπατόρων Ιωακείμ και Άννης , ο Σεβασμιώτατος Ποιμενάρχης μας κ. Παντελεήμων, ιερούργησε και τέλεσε το Μυστήριον της Θείας Ευχαριστίας εις τον Πανηγυρίζοντα Ιερό Ναό των Αγίων Θεοπατόρων Ιωακείμ και Άννης της ορεινής περιοχής των Θερμών .
Στο τέλος της Θείας Λειτουργίας ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης κ. Παντελεήμων τέλεσε Αρτοκλασία ενώ στο κήρυγμα Του τόνισε την συμβολή των Αγίων στο έργο της Θείας Οικονομίας.
ΕΚ ΤΗΣ ΙΕΡΑΣ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ.
Η ΕΟΡΤΗ ΤΩΝ ΑΓΙΩΝ ΘΕΟΠΑΤΟΡΩΝ ΙΩΑΚΕΙΜ ΚΑΙ ΑΝΝΗΣ ΣΤΙΣ ΘΕΡΜΕΣ.