![](https://im-xanthis.gr/wp-content/uploads/2017/01/15774845_1343365785707572_2721545424630870158_o.jpg)
Την Δευτέρα 2α Ιανουαρίου 2017 , στις 18:00 το απόγευμα , στο Πνευματικό Κέντρο του Ιερού Καθεδρικού Ναού Της Του Θεού Σοφίας Ξάνθης , ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Ξάνθης κ. Παντελεήμων , ευλόγησε την Βασιλόπιτα του Συλλόγου των Πολυτέκνων του Νομού Ξάνθης , ευχόμενος Καλή , ευλογημένη , δημιουργική και γεμάτη υγεία η Νέα Χρονιά.
Στο τέλος της τελετής βραβεύτηκαν οι αριστεύσαντες μαθητές των Πολυτέκνων Οικογενειών.
ΕΚ ΤΗΣ ΙΕΡΑΣ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ
Η ΚΟΠΗ ΤΗΣ ΒΑΣΙΛΟΠΙΤΑΣ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΤΩΝ ΠΟΛΥΤΕΚΝΩΝ Ν.ΞΑΝΘΗΣ