![](https://im-xanthis.gr/wp-content/uploads/2018/01/20180116_213754.jpg)
Την Τρίτη 16η Ιανουαρίου 2018 , προεόρτιος ημέρα της Εορτής του Αγίου Ενδόξου Νεομάρτυρος Γεωργίου του εν Ιωαννίνοις στις 20:30 τελέστηκε Ιερά Αγρυπνία εις τον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό Του Αγίου Ιωάννου του Προδρόμου Ξάνθης , στην διάρκεια της οποίας παρατέθηκε τεμάχιον του Ιερού Λειψάνου του Αγίου Γεωργίου , το οποίο φυλάσσετται στον Ιερό Ναό , προς προσκύνηση και αγιασμό των πιστών .
ΕΚ ΤΗΣ ΙΕΡΑΣ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ
ΑΓΡΥΠΝΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΟΡΤΗ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΝΕΟΜΑΡΤΥΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΤΟΥ ΕΝ ΙΩΑΝΝΙΝΟΙΣ