![](https://im-xanthis.gr/wp-content/uploads/2018/01/27394937_10210285687758693_259292963_n.jpg)
Την Κυριακή 28η Ιανουαρίου 2018 στις 6:00 το απόγευμα πραγματοποιήθηκε η καθιερωμένη ετήσια εκδήλωση του Ιερατικού Συνδέσμου Ξάνθης «ο Ποιμήν ο Καλός» για τις ιερατικές οικογένειες στην Λέσχη Αξιωματικών Φρουράς Ξάνθης. Στην εκδήλωση παρευρέθηκε και ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Ξάνθης και Περιθεωρίου κ.κ. Παντελεήμων ο οποίος ευλόγησε τη βασιλόπιτα του Συνδέσμου, ευχήθηκε σε όλους καλή και ευλογημένη η νέα χρονιά , γεμάτη υγεία και δύναμη πολλή για την συνέχιση του Ποιμαντικού έργου το οποίο επιτελούν και ευχαρίστησε τους ιερείς και τις πρεσβυτέρες για την παρουσία τους στην εκδήλωση.
Ο Σεβασμιώτατος ευχαρίστησε τον πρόεδρο του Ιερατικού Συνδέσμου π. Ιωάννη Κούκο και τα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου για την όλη εκδήλωση καθώς και τον Στρατηγό Διοικητή του Δ΄Σ.Σ. για την παραχώρηση της αίθουσας της Λέσχης Αξιωματικών Φρουράς Ξάνθης .
Στο τέλος της εκδήλωσης ο Σεβασμιώτατος μοίρασε τα δώρα σε όλα τα παιδιά των Ιερέων προσφορά από τον Ιερατικό Σύνδεσμο Ξάνθης.
ΕΚ ΤΗΣ ΙΕΡΑΣ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ
Ο ΙΕΡΑΤΙΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΞΑΝΘΗΣ ΕΚΟΨΕ ΤΗΝ ΒΑΣΙΛΟΠΙΤΑ ΤΟΥ.