![](https://im-xanthis.gr/wp-content/uploads/2018/02/article_24807_122649.jpg)
Γνωστοποιεῖται στούς Χριστιανούς τῆς πόλεως καί τῆς Ἱερᾶς Μητροπόλεως Ξάνθης καί Περιθεωρίου ὅτι τήν Πέμπτη 22 Φεβρουαρίου ἐ.ἔ., καί ὥρα 18:30 στήν αἴθουσα τοῦ Γραφείου Ἐξωτερικῆς Ἱεραποστολῆς τῆς καθ΄ ἡμᾶς Ἱερᾶς Μητροπόλεως, ἐπί τῆς ὁδοῦ Ἀρχιεπισκόπου Χριστοδούλου καί Βλαχοπούλου γωνία, θά ὁμιλήσει ὁ Πανοσιολογιώτατος Ἀρχιμανδρίτης π. Χρύσανθος Μαργαρίτης ἱεροκήρυκας τῆς Ἱερᾶς Μητροπόλεως Ἀλεξανδρουπόλεως καί Τραϊανουπόλεως μέ θέμα: «Ἐμπειρίες τῆς Ἱεραποστολῆς στό Κονγκό τῆς Ἀφρικῆς».
Κατά τήν διάρκεια τῆς ἐκδηλώσεως θά προβληθεῖ ψηφιακό ὑλικό σχετικό μέ τήν ἱεραποστολική δράση.
ΕΚ ΤΗΣ ΙΕΡΑΣ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ
ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΙΕΡΑΠΟΣΤΟΛΗ