![](https://im-xanthis.gr/wp-content/uploads/2018/04/30716229_235413393687947_4944727047202985119_n.jpg)
Την Κυριακή του Πάσχα στις 10:30 έλαβε χώρα στό Μητροπολιτικό Μέγαρο κατά τήν Πατριαρχική Τάξη ἡ ἔνδυση τοῦ Σεβασμιωτάτου Ποιμενάρχου μας κ Παντελεήμομος , μέ τήν συμμετοχή τῶν Πολιτικῶν καί Στρατιωτικῶν Ἀρχῶν, Ἱερέων, Ἱεροψαλτῶν καί τοῦ εὐσεβοῦς Λαοῦ, καί ἐν συνεχείᾳ στις 11:00 τελέστηκε ὁ Εσπερινός της Αγάπης στόν Ἱερό Μητροπολιτικό Ναό τοῦ Τιμίου Προδρόμου, όπου διαβάστηκε το Ευαγγέλιο σε διάφορες γλώσσες.
ΕΚ ΤΗΣ ΙΕΡΑΣ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ
ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΟΥ ΠΑΣΧΑ – ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ