![](https://im-xanthis.gr/wp-content/uploads/2018/06/26230709_205450183350935_3783620014014828955_n.jpg)
Γνωστοποιεῖται εἰς τοὺς Χριστιανοὺς τῆς Ἱερᾶς Μητροπόλεως Ξάνθης καὶ Περιθεωρίου ὅτι, τήν Πέμπτη 7 Ἰουνίου καί ὥρα 19:30 στόν Ἱερό Ναό Τιμίου Προδρόμου Ἐρασμίου, θά τελεσθῇ ἡ Ἀκολουθία τοῦ Ἁγιασμοῦ καί θά ἀναγνωσθοῦν οἱ Εὐχές τῆς Ἐκκλησίας μας γιά τήν ἀνομβρία δεόμενοι ὅπως Κύριος ὁ Δημιουργός τῆς φύσεως ἀποστείλει τῇ γῇ ὄμβρους εἰρηνικούς, πρός καρποφορίαν καί ἀμοιβήν τοῦ μόχθου τῶν γεωργῶν.
ΕΚ ΤΗΣ ΙΕΡΑΣ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ
ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΣΤΟ ΕΡΑΣΜΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΟΜΒΡΙΑ