![](https://im-xanthis.gr/wp-content/uploads/2018/06/36245982_1904696846241127_5868046914095677440_n.jpg)
Το Σάββατο 23η Ιουνίου και την Κυριακή 24η Ιουνίου 2018 , πραγματοποιήθηκε στις 19:00 το απόγευμα , στον αύλειο χώρο του Δημοτικού Σχολείου Αβάτου , από τον Πολιτιστικό Σύλλογο του Αβάτου το 4ο Πανελλήνιο Παιδικό και Εφηβικό Φεστιβάλ Παραδοσιακών χορών.
Στο Φεστιβάλ συμμετείχαν Χορευτικά Συγκροτήματα από όλη την Ελλάδα και την Κύπρο .
ΕΚ ΤΗΣ ΙΕΡΑΣ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ
4ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΚΑΙ ΕΦΗΒΙΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΩΝ ΧΟΡΩΝ ΣΤΟ ΑΒΑΤΟ.