![](https://im-xanthis.gr/wp-content/uploads/2018/08/39917130_2047534688598693_7528183900078604288_n-960x520.jpg)
Το Σάββατο 25η Αυγούστου 2018 , ο Σεβασμιώτατος Ποιμενάρχης μας , Μητροπολίτης Ξάνθης και Περιθεωρίου κ.κ Παντελεήμων , μετέβη εις την Ορεινή Περιοχή του Νομού Ξάνθης , όπου Ιερούργησε , τέλεσε το Μυστήριο της Θείας Ευχαριστίας και κήρυξε τον θείο λόγο εις τον Ιερό Ναό του Αγίου Γεωργίου εις τον Οικισμό του Κάτω Καρυοφύτου.
ΕΚ ΤΗΣ ΙΕΡΑΣ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ
Ο ΣΕΒΑΣΜΙΩΤΑΤΟΣ ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΗΣ ΞΑΝΘΗΣ κ. ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ ΣΤΟΝ ΟΙΚΙΣΜΟ ΤΟΥ ΚΑΤΩ ΚΑΡΥΟΦΥΤΟΥ.