![](https://im-xanthis.gr/wp-content/uploads/2018/10/im-xanthis-ΚΑΝΑΓΚΑ40-1180x520.jpg)
Την Τετάρτη 17η Οκτωβρίου 2018 , τέταρτη και τελευταία ημέρα της περιοδείας Του στην περιοχή της Κανάγκα , ο Σεβασμιώτατος Ποιμενάρχης μας , Μητροπολίτης Ξάνθης και Περιθεωρίου κ. Παντελεήμων , παραχώρησε Συνέντευξη στον Ραδιοφωνικό Σταθμό <<Φωνή Της Ορθοδοξίας >> και στην συνέχεια ιερούργησε και τέλεσε το Μυστήριο Της Θείας Λειτουργίας στον Ιερό Ναό Αναλήψεως Του Κυρίου στην Κανάγκα.
Το Εσπέρας εψάλη ο Παρακλητικός Κανόνας εις τον Ιερό Ναό Της Αγίας Σοφίας στη Λουκόγκα , κατά την διάρκεια του οποίου , ο Σεβασμιώτατος Ποιμενάρχης μας κ. Παντελεήμων ομίλησε και ήρθε σε επικοινωνία με πολυάριθμο Ποίμνιο.
ΕΚ ΤΗΣ ΙΕΡΑΣ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ
ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΗΜΕΡΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΕΙΑΣ ΤΟΥ ΣΕΒΑΣΜΙΩΤΑΤΟΥ ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΟΥ ΞΑΝΘΗΣ κ. ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΟΝΟΣ ΣΤΗΝ ΚΑΝΑΓΚΑ.