![](https://im-xanthis.gr/wp-content/uploads/2018/11/DSC07308-Medium-1180x520.jpg)
Την Δευτέρα 26η Νοεμβρίου 2018 , Εορτή του Αγίου Στυλιανού του Παμφλαγόνος ο Σεβασμιώτατος Ποιμενάρχης μας Μητροπολίτης Ξάνθης και Περιθεωρίου κ.κ Παντελεήμων μετέβη εις τον Πανηγυρίζοντα Ιερό Ναό του Αγίου Στυλιανού εις τον Ορεινό Οικισμό Του Ωραίου , όπου κατά την διάρκεια της Θείας Λειτουργίας τέλεσε Αρτοκλασία υπέρ υγείας και φωτισμού των πιστών που προσήλθαν να επικαλεστούν την χάρη του Αγίου.
ΕΚ ΤΗΣ ΙΕΡΑΣ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ
Η ΕΟΡΤΗ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ ΣΤΟΝ ΟΙΚΙΣΜΟ ΤΟΥ ΩΡΑΙΟΥ.