![](https://im-xanthis.gr/wp-content/uploads/2018/12/49394414_2191552527555556_9077352726567845888_n-960x520.jpg)
Τα πατροπαράδοτα κάλαντα της Πρωτοχρονιάς , έψαλλαν στον Σεβασμιώτατο Ποιμενάρχη μας , Μητροπολίτη Ξάνθης και Περιθεωρίου κ. Παντελεήμονα , την Δευτέρα 31η Δεκεμβρίου 2018 στο Μητροπολιτικό Μέγαρο Ξάνθης , οι μαθητές Σχολείων της Πόλεως , αντιπροσωπείες Συλλόγων , η Φιλαρμονική Μπάντα του Δημοτικού Ωδείου Ξάνθης , η χορωδία και μπάντα της Φιλαρμονικής του ΔΣΣτρατού καθώς και πολλοί άλλοι Σύλλογοι στους οποίους ευχήθηκε ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης κ. Παντελεήμων , Ευλογημένη η Νέα Χρονιά , γεμάτη Υγεία Πολλή , ειρήνη και πρόοδο στην ζωή Τους.
ΕΚ ΤΗΣ ΙΕΡΑΣ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ
ΤΑ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΤΙΚΑ ΚΑΛΑΝΤΑ ΕΨΑΛΛΑΝ ΣΤΟΝ ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΗ ΞΑΝΘΗΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΘΕΩΡΙΟΥ Κ. ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΟΝΑ.