![](https://im-xanthis.gr/wp-content/uploads/2019/01/im-xanthis-3-1180x520.jpg)
Την Δευτέρα 31η Δεκεμβρίου 2018 , στις 17:00 , ο Σεβασμιώτατος Ποιμενάρχης μας Μητροπολίτης Ξάνθης και Περιθεωρίου κ.κ Παντελεήμων , χοροστάτησε στον Πανηγυρικό Εσπερινό για την Εορτή Του Εν Αγίοις Πατρός Ημών Βασιλείου Του Μεγάλου, Αρχιεπισκόπου Καισαρείας της Καππαδοκίας , στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό Του Τιμίου Προδρόμου , παρουσία του Ιερού Κλήρου και των Αρχόντων της Πόλεως .
ΕΚ ΤΗΣ ΙΕΡΑΣ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ
ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ ΕΠΙ ΤΗ ΕΟΡΤΗ ΤΗΣ ΠΡΩΤΗΣ ΤΟΥ ΝΕΟΥ ΕΤΟΥΣ ΣΤΟΝ ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΙΚΟ ΝΑΟ ΤΟΥ ΤΙΜΙΟΥ ΠΡΟΔΡΟΜΟΥ ΞΑΝΘΗΣ