![](https://im-xanthis.gr/wp-content/uploads/2024/03/Messenger_creation_75400ae5-36cd-4620-ac4c-f9e511fbfc0e-1180x520.jpeg)
Δ Ε Λ Τ Ι Ο Τ Υ Π Ο Υ
Σήμερα Παρασκευή 1 Μαρτίου 2024 επισκέφθηκε την Ιερά Μητρόπολη και τον Σεβασμιώτατο Μητροπολίτη Ξάνθης κ. Παντελεήμων, ο πρέσβης της Κυπριακής Δημοκρατίας στην Ελλάδα, κ. Σταύρος Αυγουστίδης και ο Γενικός Πρόξενος της Κύπρου στην Θεσσαλονίκη κ. Κωνσταντίνος Πολυκάρπου.
Συζητήθηκαν θέματα που αφορούν την ευρύτερη περιοχή της Θράκης και της Κύπρου.
Την Κυριακή 3 Μαρτίου 2024 και ώρα 09:30 πμ στον Ιερό Ναό Αγίου Δημητρίου Αυξεντίου ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης θα τελέσει την επιμνημόσυνη δέηση του Υπαρχηγού της ΕΟΚΑ Γρηγορίου Αυξεντίου.
Δ Ε Λ Τ Ι Ο Τ Υ Π Ο Υ