![](https://im-xanthis.gr/wp-content/uploads/2016/05/13072632_1129188347125318_8909107782559721843_o.jpg)
Μέσα σε ένα καταπράσινο τοπίο και με την Πνευματική Χαρά της Αναστάσεως ,τέλεσε ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Ξάνθης κ.κ Παντελεήμων ,την Δευτέρα 2α Μαίου 2016 παραμονή της Εορτής των Αγίων στις 18:00 τον Αγιασμό των Θυρανοιξίων του Ιερού Παρεκκλησίου των Αγίων Νεοφανών Μαρτύρων Ραφαήλ , Νικολάου και Ειρήνης μέσα σε ιδιωτικό χώρο εις τον Οικισμό της Μέλισσας Ξάνθης , ευχόμενος εις το πλήθος των Χριστιανών που κατέκλυσε τον χώρο , ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ και η χάρις του Αναστάντος Χριστού δια των πρεσβειών των Αγίων Μαρτύρων να χαριτώνει την ζωή και το έργο όλων .
ΕΚ ΤΗΣ ΙΕΡΑΣ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ
ΘΥΡΑΝΟΙΞΙΑ Ι.ΠΑΡΕΚΚΛΗΣΙΟΥ ΑΓ.ΡΑΦΑΗΛ, ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΑΙ ΕΙΡΗΝΗΣ ΣΤΗΝ ΜΕΛΙΣΣΑ.