![](https://im-xanthis.gr/wp-content/uploads/2016/07/13592318_1170243239686495_3782664364243592395_n.jpg)
Απο την Δευτέρα 4 Ιουλίου 2016 λειτουργεί η Δεύτερη Κατασκηνωτική Περίοδος Κοριτσιών στις Κατασκηνώσεις της Ιεράς Μητροπόλεως Ξάνθης και Περιθεωρίου . Στις εγκαταστάσεις της Κατασκήνωσης φιλοξενούνται περίπου εκατό Κορίτσια Γυμνασίου – Λυκείου , με το γενικό σύνθημα Στα Βήματα των Αποστόλων . Τα παιδιά θα ζήσουν μέσα στη φύση , θα παίξουν , θα ψυχαγωγηθούν και θα μυηθούν στην εν Χριστώ ζωή και στα Μυστήρια της Εκκλησίας.
ΕΚ ΤΗΣ ΙΕΡΑΣ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ
ΔΕΥΤΕΡΗ KΑΤΑΣΚΗΝΩΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ.