![](https://im-xanthis.gr/wp-content/uploads/2016/09/14192143_1120615318021039_5851986966834748393_n.jpg)
Γνωστοποιεῖται ἀπό τήν Ἱερά Μητρόπολη Ξάνθης καί Περιθεωρίου, ὅτι τό Σάββατο 3 Σεπτεμβρίου ἐ.ἔ. καί ὥρα 19:00, στόν χῶρο τῆς Δημοτικῆς Πινακοθήκης, θά πραγματοποιηθοῦν, στά πλαίσια τῶν Γιορτῶν Παλιᾶς Πόλης 2016, τά ἐγκαίνια τῆς ἔκθεσης μέ θέμα: «Τά Θρησκευτικά Μνημεῖα στήν κατεχόμενη Κύπρο – ὄψεις καί πράξεις μιᾶς συνεχιζόμενης καταστροφῆς», τὴν ὁποία διοργανώνει ἡ Ἱερὰ Μητρόπολις Ξάνθης καὶ Περιθεωρίου σέ συνεργασία μέ τόν Σύλλογο Κυπρίων Νομοῦ Ξάνθης.
ΕΓΚΑΙΝΙΑ ΕΚΘΕΣΗΣ:«Τά Θρησκευτικά Μνημεῖα στήν κατεχόμενη Κύπρο – ὄψεις καί πράξεις μιᾶς συνεχιζόμενης καταστροφῆς»