![](https://im-xanthis.gr/wp-content/uploads/2017/02/16387911_1371986376178846_4154554942317205071_n.jpg)
Πραγματοποιήθηκε με επιτυχία στο Δημοτικό Αμφιθέατρο Ξάνθης, την Πέμπτη 2α Φεβρουαρίου 2017 , η δεύτερη συνάντηση του επιμορφωτικού προγράμματος της Ειδικής Αγωγής με θέμα: το σύνδρομο Down, το οποίο διοργανώνει η Ιερά Μητρόπολη Ξάνθης με τον Σύνδεσμο Θεολόγων Ξάνθης και τον Σχολικό Σύμβουλο Α/Θμιας Εκπ/σης κ. Μελισσόπουλο.
Εισηγητής του σεμιναρίου ήταν ο π. Απόστολος Καβαλιώτης.
ΕΚ ΤΗΣ ΙΕΡΑΣ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ
Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟΥ ΣΥΝΔΡΟΜΟΥ DOWN