![](https://im-xanthis.gr/wp-content/uploads/2017/02/WP_20161223_11_58_07_Pro.jpg)
Τη 19η Δεκεμβρίου 2016 διεξήχθησαν οι εκλογές για την ανάδειξη του νέου Διοικητικού Συμβουλίου του Ιερατικού Συνδέσμου Ξάνθης «Ο ΠΟΙΜΗΝ Ο ΚΑΛΟΣ». Μετά το πέρας της εκλογικής διαδικασίας, το νέο διοικητικό συμβούλιο συγκροτήθηκε σε σώμα και η νέα σύνθεση είναι η εξής:
Πρόεδρος: Πρωτοπρεσβύτερος Ιωάννης Κούκος
Αντιπρόεδρος: Πρωτοπρεσβύτερος Θωμάς Χαραλαμπίδης
Γραμματέας: Οικονόμος Κωνσταντίνος Παπακωνσταντίνου
Ταμίας: Οικονόμος Βασίλειος Λεοντιάδης
Μέλος: Οικονόμος Γεώργιος Αρβανιτίδης
Στη συνέχεια το νέο διοικητικό Συμβούλιο επισκέφθηκε τον Σεβασμιώτατο Μητροπολίτη Ξάνθης κ.Παντελεήμονα και του ανακοίνωσε τα αποτελέσματα της εκλογικής διαδικασίας.
Ο Μητροπολίτης συνεχάρη όλα τα μέλη και τους ευχήθηκε καλή επιτυχία στο έργο τους.
ΤΟ ΝΕΟ Δ.Σ ΤΟΥ ΙΕΡΑΤΙΚΟΥ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ ΞΑΝΘΗΣ.